09.03.2021

BBA Akademi ile Aba Kapsamlı Sertifikalı Eğitim Programını Gerçekleştirdik

YAPI TAŞI ÖZEL EĞİTİM AKADEMİSİ olarak BBA’nın (Binyamin Birkan Akademi) koordinatörlüğünde otizmli bireyler için kanıta dayalı bilimsel ve sürdürülebilir etkili eğitim hizmetlerinin sunulmasını hedeflemekteyiz. Bu hedef doğrultusunda kurumumuz bünyesinde çalışan tüm eğitimcilerimiz Binyamin Birkan Akademi tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Binyamin Birkan hocamızın sunumuyla gerçekleşen Otizm ABA Kapsamlı Eğitim Programlarından Başlangıç ve Orta Düzey Uygulayıcı Eğitim programlarını başarıyla tamamlamışlardır.

Eğitimcilerimiz,  30-31 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşen Otizm ABA Kapsamlı Eğitim Programı Uygulayıcı Eğitiminin Başlangıç Düzeyinde etkili pekiştirme sistemlerinin tasarlanması, bireyselleştirilmiş öğretim programı, davranış ölçme teknikleri, dikkatini yöneltme, eşleme, resim-nesne ilişkilendirme, etkinlik çizelgeleri, motor taklit, alıcı dil, ifade edici dil konularında yoğun bir eğitim almışlardır.

27-28 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen Otizm ABA Kapsamlı Eğitim Programı Orta Düzey Uygulayıcı Eğitiminde ise eğitimcilerimiz, fırsat öğretimi, davranış sorunları ve üstesinden gelme yöntemleri, replikli öğretim konularında eğitimlerini tamamlamışlardır.

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Özel Özel Eğitim Dernekleri Konfederasyon Başkanı Ziyareti
21.02.2024
Özel Özel Eğitim Dernekleri Konfederasyon Başkanı Ziyareti

Bir dizi çalışma için Eskişehir'e gelen Özel Özel Eğitim Dernekleri Konfederasyon Başkanı sayın Yunus KILIÇ, beraberinde Özel Eğitim Kurumları Federasyonu Genel başkan yardımcısı sayın Mehmet TOPSAKAL ile birlikte kurumumuza ziyarette bulunmuştur.

Detaylar
Öğrenme Güçlüğü ve Bellek Müdahale Programı
21.12.2023
Öğrenme Güçlüğü ve Bellek Müdahale Programı

Öğrenme güçlüğü olan bireyler, belirli öğrenme alanlarında zorluk yaşarlar. Bu zorlukların altında yatan sebeplerden biri de bellek sorunları olabilir.

Detaylar
MEIP Öğrencileri Birsen Kebap Ziyareti
20.12.2023
MEIP Öğrencileri Birsen Kebap Ziyareti

Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık (MEİP) Birimi öğrencileri Birsen Kebaptan almış oldukları paket servis seti hazırlama işini başarılı bir şekilde tamamlayarak yaptıkları 1000 tane seti Birsen Kebap Batıkent Şubesine teslim etmişlerdir.

Detaylar

İLETİŞİM FORMU

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki
form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

İsim Soyisim
Telefon
E-Posta Adresi
Mesajınız

İLETİŞİM

ADRES

Çamlıca Mh. İlke Sk. No:74
Tepebaşı / ESKİŞEHİR

TELEFON

0 (222) 243 0 243

GSM

0 (552) 743 0 243

BİZE ULAŞIN

Sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşabilir,
yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Yapı Taşı Özel Eğitim Akademisi Whatsapp