KURUMSAL

Yapı Taşı Özel Eğitim Akademisi, özel gereksinimli ve risk altındaki çocukları doğru değerlendirme yöntemleri ile değerlendirmeyi ve bilimsel olarak etkililiği kanıtlanmış eğitsel müdahale programları kullanarak gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Yapı Taşı Özel Eğitim Akademisi, 2020 yılında 14 yılı aşkın bir süredir Eskişehir’de özel eğitim hizmeti vermekte olan uzman özel eğitim öğretmenleri tarafından kurulmuştur.

Yapı Taşı Özel Eğitim Akademisi, özel gereksinimli ve risk altındaki çocukları doğru değerlendirme yöntemleri ile değerlendirmeyi ve bilimsel olarak etkililiği kanıtlanmış eğitsel müdahale programları kullanarak gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Yapı Taşı Özel Eğitim Akademisi bünyesinde çocuklarımızın eğitim ihtiyaçlarını belirleyerek onların güvenli ve sevgi dolu bir ortamda eğitim almalarını sağlayarak, toplumun bir parçası olmalarını desteklemek, ailelerimizin yaşadıkları sorunlarını dinleyerek, bu sorunlar karşında çözüm yollarını bulabilmelerinde yardımcı olmak ilkesini benimsemiş bulunmaktayız.

Yapı Taşı Özel Eğitim Akademisi güler yüzlü, özel eğitim alanındaki gelişmeleri yakından takip eden, profesyonel bir bakış açısıyla kaliteli eğitim vermeyi amaçlayan “Özel Çocuklarımız için EN ÖZEL Eğitim” sloganıyla bir araya gelmiş personeli ile sizler için eğitim vermeye başlamıştır.

BBA AKADEMİ PARTNERLİĞİ

YAPI TAŞI ÖZEL EĞİTİM AKADEMİSİ, otizmli bireylere mükemmel ve etkili bilimsel eğitim hizmetlerinin sunulması, bu hizmetlerin sürdürülmesi, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla kurulan BBA’nın (Binyamin Birkan Akademi) bir üyesi olmaktan gurur duyar.

BBA’nın misyonu otizmli bireylere hizmet sunan kurumlar için;

a) Uluslararası standartlara göre değerlendirilebilecek bir eğitim sistemin kurulması,

b) Kanıta dayalı bilimsel ve sürdürülebilir etkili eğitim hizmetlerinin kurum genelinde analiz edildiği ve desteklendiği bir danışmanlık ağının kurulması

c) BBA'nın koordinatörlüğünde bilimsel uygulamaları yürüterek, sunarak ve yayınlayarak bilimsel topluluğa ve uygulamalara daha geniş çapta katılım sağlanması,

d) Otizmli bireylerin etkin eğitimi ile ilgili yasal veya siyasi konulara kaynak oluşturacak şekilde ortak bir ses oluşturulması.

YAPI TAŞI ÖZEL EĞİTİM AKADEMİSİ olarak ulusal ve uluslararası bazda, otizmli çocuk, genç ve yetişkinler için etkililiği defalarca kanıtlanmış eğitim programları ve kurumların yönetimi üzerinde 20 yıldan fazla süredir çalışan, uygulamalar yürüten ve kendini bu sistemleri daha ileriye taşımaya adamış, uygulamalı davranış analizinde (ABA) uzman liderlerle yakın temasta olmaktan ve onlarla birlikte çalışıyor olmaktan gurur duyuyoruz.

Daha fazla bilgi için www.bbaotizm.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

KURUCULARIMIZ

Hulusi Kartal

1985 yılında Sivas’ta doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Manisa’da tamamlamıştır. 2003 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümüne giriş yapmıştır. 2004 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümünde İkinci Anadal lisans programına başlamıştır. 2007 yılında Sınıf Öğretmenliği programından mezun olduktan sonra ikinci Anadal lisans programı olarak devam ettiği Özel Eğitim Öğretmenliği bölümünden 2008 yılında mezun olmuştur. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Özel Eğitim Bölümünde 2018 yılında başladığı Tezsiz Yüksek Lisans Programını 2019 yılında başarı ile tamamlamıştır. On dört yıllık meslek hayatı boyunca özel gereksinimli bireylerin/çocukların ihtiyaç duyduğu hedeflere ulaşması için özveri ile çalışmalarını sürdüren Hulusi KARTAL’ın ilgi alanları uygulamalı davranış analizi, otizm spektrum bozukluğu, zihinsel yetersizliği olan çocukların öğretimi, özel öğrenme güçlüğü olan çocukların eğitimidir. Hulusi KARTAL evli ve bir çocuk babasıdır.

Emrah Kırıcı

1984 yılında Eskişehir de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir de tamamladı. 2002 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümüne başlamıştır ve 2006 yılında mezun olmuştur. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Özel Eğitim Bölümünde 2018 yılında başladığı Tezsiz Yüksek Lisans Programını 2019 yılında başarı ile tamamlamıştır. 2006 yılında Eskişehir’de rehabilitasyon merkezinde başladığı iş yaşantısından bu güne kadar aktif olarak öğretmenlik mesleğini sürdürmektedir. Her tanıştığı özel gereksinimli bireyin farklılığına uyum sağlamak ve bireye dokunmak adına kendini geliştirmek için birçok kongre, konferans, seminer ve çalıştaya katılmış ve farklı eğitimlere yönelik uygulayıcı sertifikaları almıştır. Farklı tanı ve yaştan birçok öğrenci ile çalışan KIRICI’ nın ilgi alanları arasında Otizm, Uygulamalı Davranış Analizi, İşlevsel Değerlendirme, Erken Çocukluk Dönemi vardır. Emrah KIRICI evli ve bir çocuk babasıdır.

KURUCULARIMIZ

YAPI TAŞI ÖZEL EĞİTİM AKADEMİSİ DANIŞMA KURULU

EKİBİMİZ

EKİBİMİZE KATIL

Eskişehir'de özel gereksinimli çocuklarımız için oluşturduğumuz eğitim kurumumuzda tecrübeli, genç ve dinamik bir ekibi buluşturuyoruz.Ailemizin bir parçası olmak için başvurunuzu bu formu doldurarak yapabilirsiniz.

İsim Soyisim
E-posta Adresi
Telefon
Mesajınız

Kurumumuz
KURUMUMUZ

Eskişehir'de özel çocuklar için en özel eğitim sunan eğitim kurumumuzu ve kampüsümüzü keşfedin.

Sanal Tur Fotoğraflar

DÖKÜMANLAR

Kurumsal Dökümanlar
Kurumsal
Dökümanlar
Detaylar
Eğitim Dökümanları
Eğitim
Dökümanları
Detaylar
Test Dökümanları
Test
Dökümanları
Detaylar

İLETİŞİM FORMU

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki
form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

İsim Soyisim
Telefon
E-Posta Adresi
Mesajınız

İLETİŞİM

ADRES

Çamlıca Mh. İlke Sk. No:74
Tepebaşı / ESKİŞEHİR

TELEFON

0 (222) 243 0 243

GSM

0 (552) 743 0 243

BİZE ULAŞIN

Sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşabilir,
yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.