08.06.2022

Güncel Müfredat, Dinamik Yönetim!

Güncel Müfredat, Dinamik Yönetim!

Otizm alanında dünyaca tanınan saha tecrübesine sahip bilim insanlarınca hazırlanmış çağın ilerisinde bir eğitim müfredatımız var.

ABD’de bulunan Alliance Scientific Autism Intervention (ASAI) ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalar, bir önceki eğitim yılının deneyimleri, dış denetim sonuçları ve yeni bilimsel araştırma sonuçları, kurumlarımızda bir sonraki yıl müfredat içeriğinin geliştirilmesini sağlıyor.

Müfredatımız işlevsel ve dinamik. Alanında uluslararası tecrübeye sahip doktoralı eğitim direktörü ve müfredat kurulu her çocuk için eğitimin ayrı ayrı planlanmasında ve izlenmesinde aktif rol alıyor.

Değişime açığız ve çocuklardaki ilerlemeleri düzenli olarak ölçüyoruz. Bu müfredatı değerlendirebilmemiz ve veriye dayalı konuşabilmemizde çok yarar sağlıyor.

Müfredatın güncelliğinin yanı sıra değerlendirme sistemleri de aşamalı ve farklı. Sunduğumuz hizmeti de her yıl değerlendiriyoruz. İşimizi ne kadar yetkin yapıyoruz, öğrencilerimiz, ailelerimiz ve eğitmenlerimiz açısından bu süreç nasıl yaşanıyor gibi birçok soruyu her eğitim yılının sonunda masaya yatırıyoruz.

Bunun için alanında doktoralı yurtdışından uzmanların danışmanlık yaptığı bir kurulumuz var. Her eğitim yılını değerlendiriyoruz, anketler kullanıp sonuçlarına bakıyoruz. İyileştirme yapmak için neler yapabiliriz diye düşünüyor ve ipuçlarını orada arıyoruz.

Kurum içerisinde yoğun, yarı yoğun ve seanslı eğitim programlarının ayrı ayrı koordinatörleri, süpervizörleri ve eğitimcileri var. Bu yapılanmanın yanı sıra kurum ve ev işbirliğini geliştirmek için de ayrı bir yapılanma ve ciddi bir örgütlenme mevcut. Eğitim direktörü bu sistemin yapılanmasında, işleyişinde, karar alma mekanizmasında, değerlendirme ve ölçmede aktif olarak rol alıyor.

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Eskişehir Öğrenme Güçlüğü
09.06.2022
Eskişehir Öğrenme Güçlüğü

Dili yazılı ya da sözlü anlamak ve kullanabilmek için gerekli olan bilgi alma süreçlerinin birinde veya birkaçında ortaya çıkan; dinleme, konuşma, okuma, heceleme, dikkat yoğunlaştırma ya da matematiksel işlemleri yapma güçlüğü nedeniyle özel eğitim hizmetlerine ihtiyacı olan bireylerdir.

Detaylar
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktive (DEHB) Bozukluğu
09.06.2022
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktive (DEHB) Bozukluğu

Dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik, ataklık ve dürtüsellik özelliklerinin belirgin olduğu, etkinlik ve görevleri sürdürme ve tamamlamada güçlük çekilen ve bu özellikler nedeni ile belirgin sorunlar yaşanan gelişimsel bir bozukluktur (Öktem, 2009).

Detaylar
Eskişehir Özel Çocuk Eğitimi, Özel Eğitim Yaklaşımı
09.06.2022
Eskişehir Özel Çocuk Eğitimi, Özel Eğitim Yaklaşımı

Özel eğitime ihtiyacı olan bireyler açıklanırken birçok kavrama gerek duyulmaktadır.

Detaylar

İLETİŞİM FORMU

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki
form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

İsim Soyisim
Telefon
E-Posta Adresi
Mesajınız

İLETİŞİM

ADRES

Çamlıca Mh. İlke Sk. No:74
Tepebaşı / ESKİŞEHİR

TELEFON

0 (222) 243 0 243

GSM

0 (552) 743 0 243

BİZE ULAŞIN

Sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşabilir,
yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.