18.05.2023

Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık Programı

Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık Programı

Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık Programı (MEİP) özel gereksinimli bireylerin çalışma yaşamına katılım için gerekli yeterlilikler alanında değerlendirilmesini ve gereksinim duyduğu desteklerin sunulmasını içermektedir. Bu kapsamda programda yer alan öğrencilerin temel çalışma ve iş hayatına hazırlık becerilerine yönelik değerlendirmeleri yapılmıştır. Öğrenci performanslarına göre grup veya bireysel eğitimler ile mesleki eğitim becerilerinin gelişmesine yönelik programlar hazırlanmıştır. Program yürütmede iş birliği içinde olduğumuz Prof. Dr. Atilla CAVKAYTAR ve Arş. Gör. Tahir Mete ARTAR tarafından yapılan değerlendirme ve toplantılar sonucunda Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık Programına (MEİP) son şekli verilerek öğrenci çalışmalarına start verilmiştir.

Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda şunu gördük ki özel gereksinimli bireyler fırsat verildiğinde birçok işi yapabilme kabiliyetine sahipler. Kısa süreli yapmış olduğumuz değerlendirmeler sonucunda bile bir işi başarmanın mutluluğunun onları sosyal yaşama ne kadar da çabuk hazırladığını görmek bizleri gerçekten şaşırttı. Mesleki rehabilitasyonun özel gereksinimli bireylerin mesleki gelişimleri ve istihdamına yönelik iyi bir strateji ve yöntem olduğunu ve iş hayatına katılımlarının normalleşmesi için önemli bir adım olduğunu gösterdi.

Özel gereksinimli bireylere iş dünyası ve istihdam olanakları hakkında bilgi sahibi olmaları, iş yerinde uyum sağlama ve doğru kariyer seçimlerinde bulunmaları için danışmanlık ve rehberlik hizmetinin de sunulacağı MEİP projesi kapsamında Yapı Taşı Özel Eğitim Akademisi özel gereksinimli bireyler için artık sadece eğitim aldıkları bir okul değil iş hayatında kullanabilecekleri becerileri pekiştirdikleri ve iş deneyimi kazandıkları bir işyeri konumuna gelmiştir. Yapı Taşı ailesi olarak uygun desteklendiklerinde her bireyin çalışabildiği düşüncesi ile sadece özel günlerde ve haftalarda değil, yılın tüm günlerinde ve bireylerin yaşamının her çağında destekçileri olmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Ev Temelli Olumlu Davranış Desteği
16.11.2023
Ev Temelli Olumlu Davranış Desteği

Özel öğrenme güçlüğü (ÖÖG) olan çocuklar akademik becerilerde güçlük yaşamanın yanında, davranışlarını kontrol etme, sosyal beceriler sergileme ve öz düzenleme becerilerinde de zorluklar yaşamaktadır.

Detaylar
Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık Programı
18.05.2023
Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık Programı

Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık Programı (MEİP) özel gereksinimli bireylerin çalışma yaşamına katılım için gerekli yeterlilikler alanında değerlendirilmesini ve gereksinim duyduğu desteklerin sunulmasını içermektedir.

Detaylar
Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık Projesi
22.02.2023
Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık Projesi

Çalışma yaşamına katılmak ve sürdürülebilir şekilde çalışmak yetişkinlik döneminde yaşam kalitesi düzeyini önemli seviyede arttırmaktadır.

Detaylar

İLETİŞİM FORMU

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki
form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

İsim Soyisim
Telefon
E-Posta Adresi
Mesajınız

İLETİŞİM

ADRES

Çamlıca Mh. İlke Sk. No:74
Tepebaşı / ESKİŞEHİR

TELEFON

0 (222) 243 0 243

GSM

0 (552) 743 0 243

BİZE ULAŞIN

Sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşabilir,
yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Yapı Taşı Özel Eğitim Akademisi Whatsapp