09.03.2021

BBA Akademi ile Aba Kapsamlı Sertifikalı Eğitim Programını Gerçekleştirdik

YAPI TAŞI ÖZEL EĞİTİM AKADEMİSİ olarak BBA’nın (Binyamin Birkan Akademi) koordinatörlüğünde otizmli bireyler için kanıta dayalı bilimsel ve sürdürülebilir etkili eğitim hizmetlerinin sunulmasını hedeflemekteyiz. Bu hedef doğrultusunda kurumumuz bünyesinde çalışan tüm eğitimcilerimiz Binyamin Birkan Akademi tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Binyamin Birkan hocamızın sunumuyla gerçekleşen Otizm ABA Kapsamlı Eğitim Programlarından Başlangıç ve Orta Düzey Uygulayıcı Eğitim programlarını başarıyla tamamlamışlardır.

Eğitimcilerimiz,  30-31 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşen Otizm ABA Kapsamlı Eğitim Programı Uygulayıcı Eğitiminin Başlangıç Düzeyinde etkili pekiştirme sistemlerinin tasarlanması, bireyselleştirilmiş öğretim programı, davranış ölçme teknikleri, dikkatini yöneltme, eşleme, resim-nesne ilişkilendirme, etkinlik çizelgeleri, motor taklit, alıcı dil, ifade edici dil konularında yoğun bir eğitim almışlardır.

27-28 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen Otizm ABA Kapsamlı Eğitim Programı Orta Düzey Uygulayıcı Eğitiminde ise eğitimcilerimiz, fırsat öğretimi, davranış sorunları ve üstesinden gelme yöntemleri, replikli öğretim konularında eğitimlerini tamamlamışlardır.

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Ev Temelli Olumlu Davranış Desteği
16.11.2023
Ev Temelli Olumlu Davranış Desteği

Özel öğrenme güçlüğü (ÖÖG) olan çocuklar akademik becerilerde güçlük yaşamanın yanında, davranışlarını kontrol etme, sosyal beceriler sergileme ve öz düzenleme becerilerinde de zorluklar yaşamaktadır.

Detaylar
Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık Programı
18.05.2023
Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık Programı

Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık Programı (MEİP) özel gereksinimli bireylerin çalışma yaşamına katılım için gerekli yeterlilikler alanında değerlendirilmesini ve gereksinim duyduğu desteklerin sunulmasını içermektedir.

Detaylar
Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık Projesi
22.02.2023
Mesleki Eğitim ve İstihdama Hazırlık Projesi

Çalışma yaşamına katılmak ve sürdürülebilir şekilde çalışmak yetişkinlik döneminde yaşam kalitesi düzeyini önemli seviyede arttırmaktadır.

Detaylar

İLETİŞİM FORMU

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki
form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

İsim Soyisim
Telefon
E-Posta Adresi
Mesajınız

İLETİŞİM

ADRES

Çamlıca Mh. İlke Sk. No:74
Tepebaşı / ESKİŞEHİR

TELEFON

0 (222) 243 0 243

GSM

0 (552) 743 0 243

BİZE ULAŞIN

Sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşabilir,
yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Yapı Taşı Özel Eğitim Akademisi Whatsapp