09.03.2021

BBA Akademi ile Aba Kapsamlı Sertifikalı Eğitim Programını Gerçekleştirdik

YAPI TAŞI ÖZEL EĞİTİM AKADEMİSİ olarak BBA’nın (Binyamin Birkan Akademi) koordinatörlüğünde otizmli bireyler için kanıta dayalı bilimsel ve sürdürülebilir etkili eğitim hizmetlerinin sunulmasını hedeflemekteyiz. Bu hedef doğrultusunda kurumumuz bünyesinde çalışan tüm eğitimcilerimiz Binyamin Birkan Akademi tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Binyamin Birkan hocamızın sunumuyla gerçekleşen Otizm ABA Kapsamlı Eğitim Programlarından Başlangıç ve Orta Düzey Uygulayıcı Eğitim programlarını başarıyla tamamlamışlardır.

Eğitimcilerimiz,  30-31 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşen Otizm ABA Kapsamlı Eğitim Programı Uygulayıcı Eğitiminin Başlangıç Düzeyinde etkili pekiştirme sistemlerinin tasarlanması, bireyselleştirilmiş öğretim programı, davranış ölçme teknikleri, dikkatini yöneltme, eşleme, resim-nesne ilişkilendirme, etkinlik çizelgeleri, motor taklit, alıcı dil, ifade edici dil konularında yoğun bir eğitim almışlardır.

27-28 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen Otizm ABA Kapsamlı Eğitim Programı Orta Düzey Uygulayıcı Eğitiminde ise eğitimcilerimiz, fırsat öğretimi, davranış sorunları ve üstesinden gelme yöntemleri, replikli öğretim konularında eğitimlerini tamamlamışlardır.

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Ev Temelli Olumlu Davranış Desteği Aile Eğitimi Başarıyla Tamamlanmıştır
24.04.2024
Ev Temelli Olumlu Davranış Desteği Aile Eğitimi Başarıyla Tamamlanmıştır

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Meral MELEKOĞLU yürütücülüğünde kurumumuzda uygulanmakta olan ve TÜBİTAK destekli Ev ODAD; Ev Temelli Olumlu Davranış Desteği Aile Eğitimini ailelerimiz başarıyla tamamlamıştır.

Detaylar
MEIP 18 Nisan 2024 Perşembe Günü 3 Aylık Rutin Değerlendirme
22.04.2024
MEIP 18 Nisan 2024 Perşembe Günü 3 Aylık Rutin Değerlendirme

Yapı Taşı Özel Eğitim Akademisi olarak özel gereksinimli bireylerin mesleki gelişim ve istihdamı için toplumun her bireyinin eşit fırsatlara sahip olduğu bir ortamın oluşturulmasının önemli olduğunu düşünmekteyiz.

Detaylar
Özel Özel Eğitim Dernekleri Konfederasyon Başkanı Ziyareti
21.02.2024
Özel Özel Eğitim Dernekleri Konfederasyon Başkanı Ziyareti

Bir dizi çalışma için Eskişehir'e gelen Özel Özel Eğitim Dernekleri Konfederasyon Başkanı sayın Yunus KILIÇ, beraberinde Özel Eğitim Kurumları Federasyonu Genel başkan yardımcısı sayın Mehmet TOPSAKAL ile birlikte kurumumuza ziyarette bulunmuştur.

Detaylar

İLETİŞİM FORMU

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki
form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

İsim Soyisim
Telefon
E-Posta Adresi
Mesajınız

İLETİŞİM

ADRES

Çamlıca Mh. İlke Sk. No:74
Tepebaşı / ESKİŞEHİR

TELEFON

0 (222) 243 0 243

GSM

0 (552) 743 0 243

BİZE ULAŞIN

Sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşabilir,
yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Yapı Taşı Özel Eğitim Akademisi Whatsapp