09.03.2021

BBA Akademi ile Aba Kapsamlı Sertifikalı Eğitim Programını Gerçekleştirdik

YAPI TAŞI ÖZEL EĞİTİM AKADEMİSİ olarak BBA’nın (Binyamin Birkan Akademi) koordinatörlüğünde otizmli bireyler için kanıta dayalı bilimsel ve sürdürülebilir etkili eğitim hizmetlerinin sunulmasını hedeflemekteyiz. Bu hedef doğrultusunda kurumumuz bünyesinde çalışan tüm eğitimcilerimiz Binyamin Birkan Akademi tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Binyamin Birkan hocamızın sunumuyla gerçekleşen Otizm ABA Kapsamlı Eğitim Programlarından Başlangıç ve Orta Düzey Uygulayıcı Eğitim programlarını başarıyla tamamlamışlardır.

Eğitimcilerimiz,  30-31 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşen Otizm ABA Kapsamlı Eğitim Programı Uygulayıcı Eğitiminin Başlangıç Düzeyinde etkili pekiştirme sistemlerinin tasarlanması, bireyselleştirilmiş öğretim programı, davranış ölçme teknikleri, dikkatini yöneltme, eşleme, resim-nesne ilişkilendirme, etkinlik çizelgeleri, motor taklit, alıcı dil, ifade edici dil konularında yoğun bir eğitim almışlardır.

27-28 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen Otizm ABA Kapsamlı Eğitim Programı Orta Düzey Uygulayıcı Eğitiminde ise eğitimcilerimiz, fırsat öğretimi, davranış sorunları ve üstesinden gelme yöntemleri, replikli öğretim konularında eğitimlerini tamamlamışlardır.

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Eskişehir Öğrenme Güçlüğü
09.06.2022
Eskişehir Öğrenme Güçlüğü

Dili yazılı ya da sözlü anlamak ve kullanabilmek için gerekli olan bilgi alma süreçlerinin birinde veya birkaçında ortaya çıkan; dinleme, konuşma, okuma, heceleme, dikkat yoğunlaştırma ya da matematiksel işlemleri yapma güçlüğü nedeniyle özel eğitim hizmetlerine ihtiyacı olan bireylerdir.

Detaylar
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktive (DEHB) Bozukluğu
09.06.2022
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktive (DEHB) Bozukluğu

Dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik, ataklık ve dürtüsellik özelliklerinin belirgin olduğu, etkinlik ve görevleri sürdürme ve tamamlamada güçlük çekilen ve bu özellikler nedeni ile belirgin sorunlar yaşanan gelişimsel bir bozukluktur (Öktem, 2009).

Detaylar
Eskişehir Özel Çocuk Eğitimi, Özel Eğitim Yaklaşımı
09.06.2022
Eskişehir Özel Çocuk Eğitimi, Özel Eğitim Yaklaşımı

Özel eğitime ihtiyacı olan bireyler açıklanırken birçok kavrama gerek duyulmaktadır.

Detaylar

İLETİŞİM FORMU

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki
form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

İsim Soyisim
Telefon
E-Posta Adresi
Mesajınız

İLETİŞİM

ADRES

Çamlıca Mh. İlke Sk. No:74
Tepebaşı / ESKİŞEHİR

TELEFON

0 (222) 243 0 243

GSM

0 (552) 743 0 243

BİZE ULAŞIN

Sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşabilir,
yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.