MEIP

MEIP
Prof. Dr. Atilla Cavkaytar

Prof. Dr. Atilla Cavkaytar 1987 yılında Anadolu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Bölümünde lisans, 1990 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Eğitim programında yüksek lisans ve doktora eğitimini yine Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Özel Eğitim Anabilim Dalında tamamlamıştır.

Cavkaytar; 1988-1992 yılları arasında zihin yetersizliği olan bireyler için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak açılan Ankara Eğitilebilir Çocuklar İş Okulunda öğretmen olarak çalışmıştır. 1992 yılında araştırma görevlisi olarak Anadolu Üniversitesi’nde göreve başlamış, Doktora eğitimini tamamladıktan sonra 1998 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Zihin Engellilerin Eğitimi Anabilim Dalına yardımcı doçent olarak atanmış, 2008 yılında doçent, 2013 yılında profesör unvanını almıştır. Prof. Cavkaytar öğretim üyeliği süresince üniversiteye bağlı çok değerli kuruluşlarda idarecilik görevi yapmıştır.

Akademik yaşamı boyunca bir çok yüksek lisans ve doktora tezi yönetmiştir. Ulusal ve uluslararası alanyazına katkı sağladığı 100ü aşkın yayını bulunmaktadır. Prof. Cavkaytar; üniversitedeki projelerinin yanı sıra TUBİTAK, Avrupa Birliği, BAP ve Milli Eğitim Bakanlığı, Ulakbim, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, İŞKUR gibi kamu kurum ve kuruluşları tarafından desteklenen otuzun üzerinde projede danışmanlık, yürütücülük ve araştırmacılık görevleri yapmıştır.

Prof. Dr. Cavkaytar’ın, TUBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Programları Danışma Kurulu üyeliği, AAIDD Danışma Kurulu Üyeliği ve birçok STK’da bilim kurulu üyeliği görevleri devam etmektedir. Yaptığı bilimsel çalışmalar nedeniyle 2017 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Ödülüne, zihin yetersizliği olan bireylere yönelik çalışmaları nedeniyle 2017 yılında Türkiye Halk Sağlığı Derneği tarafından verilen Onur Ödülüne layık bulunmuştur. Prof. Cavkaytar, farklı eğitim kurumlarında özel eğitim uygulamaları, aile eğitimi, zihin yetersizliği ve otizmi olan bireyleri bağımsız yaşama hazırlama, yetişkinlik dönemi, mesleki eğitim ve istihdam konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Blog
BLOG

Özel Eğitim ve Özel Eğitime gereksinimli çocuklar için görüş, tavsiye ve önerileri sunduğumuz blog sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tüm Blog Yazıları

İLETİŞİM FORMU

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki
form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

İsim Soyisim
Telefon
E-Posta Adresi
Mesajınız

İLETİŞİM

ADRES

Çamlıca Mh. İlke Sk. No:74
Tepebaşı / ESKİŞEHİR

TELEFON

0 (222) 243 0 243

GSM

0 (552) 743 0 243

BİZE ULAŞIN

Sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşabilir,
yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Yapı Taşı Özel Eğitim Akademisi Whatsapp